تاریخچه حمل و نقل در ایران اتوبار و باربری شرکت حمل و نقل تاریخچه حمل و نقل در ایران و انواع حمل و نقل

تاریخچه حمل و نقل در ایران اتوبار و باربری شرکت حمل و نقل تاریخچه حمل و نقل در ایران و انواع حمل و نقل


تاریخچه حمل و نقل در ایران اتوبار و باربری شرکت حمل و نقل تاریخچه حمل و نقل در ایران و انواع حمل و نقل

مقدمه

 

حمل و نقل از ابتدای زندگی انسان یکی از حرفه‌هایی که جهت ادامه زندگی و رفاه بوده، حمل و نقل به شیوه‌های گوناگون بوده است. بسیاری از افراد در گذشته با حمل و نقل بذر کشاورزی، محصولات مختلف و مایحتاج زندگی، امور خود را می‌گذراندند. همچنین در زمان قدیم انسان برای اینکه بتواند حمل و نقل را به روش راحت‌تری به انجام برساند، چرخ را اختراع کرد و حیوانات مختلفی را برای حمل و نقل به کار بست. با توجه به این شرایط به مرور زمان حمل و نقل به روش‌های گوناگونی انجام شد. در کشور ما ایران هم حمل و نقل به همین ترتیب آغاز، و تاریخچه حمل و نقل در ایران به این روش ادامه و رشد پیدا کرده است.

تاریخچه حمل و نقل

 

در سال های دور در ایران در واقع یکی از مواردی که بایدگفت دارای تحول بسیاری گشت صنعت حمل و نقل بود در سال های مختلفی از این بازه ها به ترتیب زیر موارد مختلف رخ داد و پیدایش جدیدی رخ داد.
بشر برای تسهیل در کارها چرخ را اختراع کرد و حیوانات را به منظور حمل و نقل به کار گرفت، و کم کم بر حسب محیط زندگی‌اش حمل و نقل را به شکل‌های مختلف و متفاوت ایجاد کرد.

حمل دریایی و کشتی سازی،  صنعتی شد که رشد پیدا کرد. در حمل زمینی از ارابه‌های بزرگ‌تر و بهتر استفاده شد و به این وسیله تجارت بین شهرها و کشورها و سپس قاره‌ها رونق گرفت و پس از اختراع و به کارگیری کشتی بادبانی و سپس اختراع نیروی بخار و به کارگیری زغال سنگ، کشتی‌های بخاری ساخته شد و پس از آن راه آهن بوجود آمد و رو به رشد گردید این صنعت حمل و نقل.

این مقاله رو هم حتما بخونید !   باربری و حمل کالا از مامونیه

اهمیت حمل و نقل

حمل و نقل به عنوان یکی از عوامل کلیدی توسعه ی اقتصادی در کشور ها محسوب می شود . آثار اقتصادی حمل و نقل را در بخش های مختلف کشور از جمله کشاورزی ، خدمات ، صنایع ، توریسم و … می توان دید . اغلب کشور های پیشرفته جهان در کنار سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشاورزی ، در بخش حمل و نقل نیز سرمایه گذاری های زیادی انجام داده اند تا بتوانند از طریق حمل و نقل ، ارتباط میان بخش های مختلف جامعه را به بهترین شکل برقرار کنند .

جالبه که بدانید اهمیت حمل و نقل و سرمایه گذاری در این بخش به قدری زیاد است که سازمان ملل نیز برای بهبود توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای در حال توسعه و یا عقب مانده ، طرح ها و پروژه هایی را مطرح می کند .

تاثیر بیمه بر هزینه های باربری

 

بدانیم که بیمه باربری از مهمترین مواردی است که باید برای ارسال بار به خصوص در سرویس های برون شهری به آن توجه داشته باشید و از باربری بخواهید تا بارتان را براساس ارزش مالی آن بیمه کند تا اگر اتتفاقی برای آن افتاد، بیمه آن را به صورت تمام و کمال به شما پرداخت کند.

و از آنجایی که هزینه های مربوط به بیمه باربری تاثیر مستقیم بر نرخ کرایه حمل بار دارد ، برخی افراد به دلیل کم شدن کرایه ارزش مالی بار خود را کمتر از آنچه که است اعلام میکنند که کار اشتباهی میباشد  و اگر اتفاقی برای بار بیافتد، شرکت حمل و نقل هیچ مسئولیتی را در قبال آن نخواهد داشت. و صاحب بار متضرر خواهد بود.

بارنامه و بیمه باربری 

برای حمل بار با  کامیون همچون سایر ماشین های حمل بار، بیمه نامه صادر میشود که این بیمه نامه سقف و یا هزینه مشخصی ندارد بلکه مطابق با ارزش مالی بار که به اظهار صاحب بار است، مشخص میشود. بیمه ایران طرف قرارداد شرکت حمل و نقل مجید ترابر است و این اطمینان را به شما میدهد که تمامی خسارت های احتمالی را جبران خواهد کرد.
تمامی بارهای ارسال شده با کامیون توسط شرکت حمل‌ونقل مجید ترابر از ابتدای بارگیری تا زمان تخلیه شامل بیمه‌نامه باربری می‌شوند و در صورت بروز هرگونه خسارت نمایندگی بیمه ایران که طرف قرارداد باربری مجید ترابر است تمامی خسارت وارده را پرداخت خواهد کرد.

این مقاله رو هم حتما بخونید !   خصوصیات کارگر حمل بار

حمل بار با بیمه باشد و  بیمه دولتی که ضمانت صددرصدی لوازم شما را به شما می‌دهد. با داشتن این بیمه‌نامه دولتی و تحویل گرفتن بارنامه از شرکتی معتبر مانند مجید بار به شما تضمین صددرصدی برای سالم تحویل گرفتن وسایلتان در مقصد داده می‌شود. در صورت آسیب دیدن وسایل به دلیل مشکلات خارج از کنترل ،بیمه‌نامه دولتی تمام خسارت وارد اجتماع را پرداخت خواهد کرد.

شایان ذکر است تمامی افرادی که به دنبال باربری معتبر برای جابجایی بارشان هستند، این سوال را از خود میپرسند که نزدیک‌ترین باربری به من کجاست؟ و چگونه در کمترین زمان ممکن میتوانم از این باربری سرویس بگیرم !

شما هر جای تهران هستید کافیه با یه تماس با ما در ارتباط باشید.

"حمل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *